Styrketræning også med fibromyalgi Nexø

Blid sommertræning i Nexø – opstartshold med fokus på krop og velvære

Er du på udkig efter en rolig og styrkende måde at komme i gang med træningen efter sommeren? På vores blide sommerhold i Nexø får du en skånsom og effektiv opstart, der forbereder dig til ef­ter­års­sæ­so­nen – uanset om du er nybegynder eller har været med før.

Blid træning med plads til alle

Undervisningen foregår i et roligt tempo, og vi lægger vægt på nærvær, be­væ­gel­ses­glæ­de og kro­ps­be­vidst­hed. Vi starter med en blid opvarmning, efterfulgt af øvelser der:

  • Øger smidighed og styrker kroppen

  • Tilpasses individuelle behov og energi-niveau

  • Tager hensyn til eventuelle smerter og skader

Afslutningsvis guider underviseren en grundig udstrækning og afspænding, så du går herfra med en følelse af ro og balance.

Mere end bare motion – også fællesskab

Efter træningen er du velkommen til at blive og hygge dig med de andre deltagere i cirka 20 minutter. Vi medbringer selv kaffe eller te, og underviseren sørger for lidt sødt til ganen.

Praktisk information

Husk at medbringe:

  • En træningsmåtte

  • Et tæppe

  • Evt. en pude for ekstra komfort

Tilmeld dig vores sommerhold i Nexø i dag

Pladserne er begrænsede, og vi lægger stor vægt på et trygt og hyggeligt træningsmiljø. Så tilmeld dig allerede i dag og glæd dig til blid bevægelse og fællesskab i Nexø.

Kursusdetaljer

Poulsker Hallen, Poulskervej 14A, 3730 Nexø
Torsdag, 10:00 - 11:45
8,4 lektioner, 4 mødegange
Torsdag 7. august, 2025
Hold nr.: 0625204913

395 kr./person

5 ledige pladserTilmeld kursus

Underviser

Lea Munch Marcher

Samme kursus på andre tidspunkter

395 kr./person

Tilmeld kursus