
990 kr./person
FysioYoga - Odense
Fysioyoga – ro, styrke og bevægelsesglæde
Fysioyoga kombinerer yogaens rolige bevægelser og åndedræt med fysioterapeutisk viden. Forløbet er skånsomt og tilpasses den enkelte – uanset om du har smerter, spændinger, stress eller blot ønsker at bevæge dig mere bevidst.
Vi arbejder med:
• Skånsomme stræk og stabiliserende øvelser
• Åndedræt og afspænding
• Øget kropsbevidsthed og nærvær
Ingen krav om erfaring – alle kan være med.
Undervises af fysioterapeut med yogaundervisningserfaring.
Kursusdetaljer
990 kr./person

Underviser
Claudia Masi
Jeg er uddannet fysioterapeut og fysisk træner med i alt 5 års uddannelse inden for bevægelse, træning og sundhed.
Jeg har mere end 10 års erfaring med både holdtræning og individuel vejledning og har undervist siden 2015 i en bred vifte af træningsformer, herunder:
- Puls & styrke
- Spinning
- CrossFit
- TRX-træning
- Yoga
Jeg har specialiseret mig i holdtyper som Yoga, TRX, Spinning, Stram Op og CrossGym, hvor der er fokus på korrekt teknik, individuel tilpasning og træningsglæde.
I min undervisning lægger jeg vægt på at skabe motiverende, sikre og resultatorienterede forløb. Min tilgang er fagligt funderet i fysioterapi og tilpasses altid den enkelte deltagers behov og niveau.

