195 kr./person
Tilmeld kursusFredag fyraftensyoga – workshop
Giv dig selv en rolig og forfriskende start på weekenden med tre timer fyldt med dejlig yoga.
Vi starter med blide øvelser, der løsner kroppen op, og lader åndedrætsøvelserne hjælpe os til at mærke, hvordan vi har det lige nu.
Derefter bevæger vi os ind i klassiske yoga flows- og stillinger, og giver os god tid til at strække ud. Vi runder aftenen af med en skøn afspænding, så du går herfra afslappet og fuld af ny energi.
Du behøver ikke at have prøvet yoga før – denne workshop er åben for alle, uanset erfaring.
Kursusdetaljer
195 kr./person
Underviser
Yvonne Rosell Jensen
Jeg er færdig uddannet yoga lærer fra Yoga skolen i Helsingør i 2018 (500 timer), og underviser i flow yoga, Hatha, Yin og hensyntagende yoga.
Erfaringsmæssigt har jeg over 3000 undervisningstimer.
Derudover har jeg også 300 timers grunduddannelse i Anatomi, fysiologi og sygdomslære samt uddannelse i Yin yoga, restorativ yoga og diverse workshops i åndedrætsøvelse, meditation osv.
Jeg elsker den ro yoga kan give og har meget fokus på de forskelligheder vi alle har så der er altid alternativer og omsorg i undervisningen.