1.575 kr./person

Tilmeld kursus

Keyboard/Elorgel

Keyboard- og el­or­ge­lun­der­vis­ning i Holsted – For begyndere og øvede

Vil du lære at spille keyboard eller elorgel? Uanset om du er nybegynder eller har erfaring, er dette musikhold i Holsted ved Vejen det rette valg for dig!

Undervisningen foregår i et trygt og inspirerende miljø, hvor du lærer i dit eget tempo. En erfaren musiklærer med mere end 30 års un­der­vis­ning­ser­fa­ring guider dig gennem både nodelæsning, spilleteknik og mu­sik­for­stå­el­se.

Hvad tilbyder vi?

Undervisning i keyboard og elorgel – tilpasset dit niveau
Fleksible tider – du vælger selv det tidspunkt, der passer dig bedst
Fokus på dine musikalske interesser og mål
Du lærer at spille alt fra simple melodier til mere avanceret musik
Underviser med stor pædagogisk erfaring og passion for musik

Der er løbende optag, så du kan begynde, når det passer dig – og få en personlig og udviklende undervisning fra første lektion.

Kontakt og tilmelding

Har du spørgsmål eller ønsker at aftale un­der­vis­nings­tid, så kontakt underviseren direkte:

boh1961@gmail.com
24 28 17 07

Kursusdetaljer

Aktivitetshuset, Højmarksvej 20, 6670 Holsted
Onsdag, 16:00 - 17:45
30 lektioner, 15 mødegange
Onsdag 3. september, 2025
Holdnr.: 9025207100

1.575 kr./person

3 ledige pladserTilmeld kursus

Underviser

Benthe Oldenburg Hansen

Jeg er musiklærer mere end 30 års erfaring med undervisning i elorgel og keyboard. Jeg har erfaring med undervisning af både voksne og børn og har også erfaring med undervisning af handicappede.